Kto lubi marchewkę?

Tańce integracyjne i pląsy przy muzyce

Edukacja » Zajęcia dodatkowe » Tańce integracyjne i pląsy przy muzyce

 

Zajęcia taneczne w naszym przedszkolu stanowią dla dzieci formę aktywności fizycznej i emocjonalnej, w której potrzeba zabawy i rozwijania wrażliwości estetycznej kształtowana  jest poprzez muzykę, ruch,  pobudzenie wyobraźni i kreatywności.

 
W formie zabawy przy muzyce dzieci poznają proste elementy tańca i układów tanecznych, które przygotowują naszych milusińskich do nauki bardziej złożonych choreografii w dalszych etapach kształcenia. Zajęcia stwarzają bardzo dobre warunki dla dzieci przejawiających szczególne uzdolnienia w kierunku muzyczno - tanecznym, pozwalają odkryć ukryte talenty, kształtują poczucie rytmu.

 
Taniec pozwala dzieciom zarówno polepszyć koordynację ruchową, jak też walczyć z wadami postawy. Stanowi świetne pole do spożytkowania nadmiaru energii, poznania własnych możliwości ruchu, a przede wszystkim aktywnej i twórczej zabawy w grupie rówieśników, ucząc jednocześnie odpowiedzialności i wrażliwości na drugiego człowieka. Specyfika zajęć pozwala na urozmaicenie czasu spędzonego w przedszkolu poprzez połączenie funkcji edukacyjnej z zabawą i rozwijaniem zainteresowań dzieci.

 
Podczas zajęć tanecznych przedszkolaki mają okazję lepiej poznać  własne ciało i nieodkryte dotąd możliwości ruchu. Uczą się określeń przestrzeni oraz nazw poszczególnych części ciała powiązanych z wykonywaniem określonych ruchów i gestów. Poznają zarówno konkretne układy taneczne, jak również mają możliwość kreowania własnych improwizacji ruchowych. Przełamują nieśmiałość i uczą się prezentowania swoich umiejętności.

 

 

 

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com