Patron przedszkola

Świat Kubusia Puchatka jest niczym świat dziecka w domu, na placu zabaw, w przedszkolu. Stawia wyzwania, budzi ciekawość, uczy pokonywać trudności, zaprasza do zabawy i wywołuje uśmiech, pokazuje, że w grupie razem z przyjaciółmi można odkryć wiele fascynujących rzeczy. Właśnie te wszystkie cechy sprawiają, że miś stworzony w 1920 roku przez Alana Aleksandra Milne’a stał się ulubionym bohaterem dziecięcej fantazji, zainteresowań i zabaw.

Autor „Kubusia Puchatka” dał bajkę nie tylko swojemu synkowi Christopherowi, ale wszystkim dzieciom, które naśladowały śmieszne pomysły misia, chciały bawić się wspólnie z grupą przyjaciół i uczyły się siebie nawzajem poprzez działanie i aktywne poznawanie otaczającego świata, począwszy od stawiania najprostszych pytań.  Każda przygoda niosła nową wiedzę, każde działanie nowe umiejętności i chociaż miś, czasem niezdarny, nie zdawał sobie z tego sprawy - „miś o bardzo małym rozumku” z każdym dniem stawał się coraz mądrzejszy. Nie dokonał jednak tego sam. Wspierali go przyjaciele – życzliwy Prosiaczek, rozbrykany Tygrysek, niecierpliwy, ale dbający o porządek Królik, powolny Kłapouchy, opiekuńcza i mądra Kangurzyca, beztroskie Maleństwo, Sowa Przemądrzała, pracowity Gofer - czy wreszcie mądry opiekun Krzyś, który wyjaśniał misiowi wszystkie trudne sytuacje i otaczał troskliwą opieką zarówno jego, jak i przyjaciół. Chociaż każdy z małych bohaterów był inny i miał do pokonania inne trudności, łączyła ich bliska więź zabawy, wspólnych przeżyć i odkrywania świata.

 

Pragniemy z radością poinformować, iż w dniu 1 września 2012r. dostojnym patronem naszego przedszkola został Kubuś Puchatek – pogodny i pełen optymizmu miś „o wielkim sercu”, który uwielbia swoich przyjaciół, przygody i oczywiście „małe conieco”!



 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com